zámek Vizovice

Zasněžené Vizovice nám připomněly pohádku

Náš první zimní výlet ve čtyřech. Teploty konečně stouply nad -5°C, Terince už jsou skoro 2 měsíce a tak zase můžeme vyrazit někam na výlet.

Město Vizovice jsem znala jen ve spojitosti s pálením slivovice a podle vizovického těsta, ze kterého jsme jako malí vyráběli figurky. Jsem moc ráda, že jsem Vizovice poznala i osobně.

Vizovice – slivovice krásně se to rýmuje a možná i proto Kája z legrace slíbil Matýskovi, že když bude po cestě hodný, nějakou mu koupí. Zlobil, tak žádnou nedostal. 🙂

Zámek Vizovice, zahrada a dva rváči

Jako vždy naše první kroky vedly k zámku. Jeho bílá omítka krásně ladila s okolo napadaným sněhem.

zámek Vizovice

V zimě je zámek zavřený, ale objevili jsme tu překrásnou čokoládovnu, která rozhodně zavřená nebyla. A tak nás její čokoládoví ježci a mandarinky v čokoládě provázeli výletem až do chvíle, než jsme je postupně všechny snědli.

Právě jsme mířili k zámecké zahradě, když v tom vidíme dva rváče. Kája se hned vrhl mezi ně. „No tak pánové, vše se dá vyřešit v klidu. Nedávejte špatný příklad dětem.“ Hochy to tak vyvedlo z míry, že tam do teď stojí jako zkamenělí.

kamenné sochy za zámkem

Procházka zasněženou zámeckou zahradou nás přivedla až k zamrzlému rybníčku. Na upraveném ledu se proháněla jedna malá bruslařka s tatínkem.

zámecká zahrada

zámecká zahrada

Trasa pro vozíčkáře – to myslíte vážně?

A co tak malý výlet po Vizovicích a okolí? Název trasa pro vozíčkáře zněla suprově i pro nás kočárkáře. Až do chvíle než jsme pochopili, že ten, kdo to vymyslel, byl buď „inženýr“, nebo vozíčkáře v životě neviděl. Trasa sice vedla po místní komunikaci s minimálním provozem, jak psali na internetu, ale zapomněli připsat, že se také táhne do okolních vizovických kopců. Takže milý vozíčkář by musel mít buď elektrický vozík se super silným pohonem, nebo dva namakané asistenty.

Nicméně Matýsek má namakaného tatínka a Terinka se nesla pohodlně v šátku, takže jsme to zvládli a stálo to za to. Pohled na zasněžené pláně a lesy, překrásné výhledy na pod námi ležící Vizovice, kolem svištící běžkaři a navíc krásný slunečný den. Co víc si přát?

výhled na město Vizovice

Už asi jen tu Libušku Šafránkovou a Pavla Trávníčka jak se po zasněžených pláních prohání na koni a za nimi upocený preceptor s ještě upocenějším koněm. (Tři oříšky pro Popelku)

zasněžené pláně

zasněžené pláně

Trasa se okruhem opět vracela do Vizovic. Před jedním nejmenovaným domem nás rozveselil pár sněhuláků, kteří to včera na pařbě evidentně trochu přehnali.

sněhuláci po pařbě

Na závěr našeho výletu jsme ještě vyzkoušeli místní Retro restauraci. Svařený džus a horký čaj nás perfektně zahřály a hamburger a pizza uspokojily naše hladové žaludky.

Mapa

Pokud tě článek zaujal, sdílej.