Terma-Bukovina-10

3 termální perly na jihu Polska

Jako termální průzkumníci rádi prozkoumáváme termální lázně, nejraději máme Maďarské destinace, ale čas od času zavítáme i do jiných koutů Evropy. Tentokrát jsme se vydali prozkoumat termály v Polsku. A právě zde jsme pro vás objevili 3 termální perly.

Gorący Potok – luxus ze dřeva a kamene

Jak už sám název Gorący Potok (horký potok) napovídá, je zřejmé, že se nebude jednat o klasické termální lázně. A je tomu opravdu tak. Musím říct, že jako termální průzkumníci, jsme zatím nic podobného neobjevili. Gorący Potok je velmi netradiční luxusní termální komplex, který je vystavěn ze dřeva a kamene.

Goracy Potok vstup do termálů

Dominantou je potok, kterým můžete proplavat od jednoho bazénu k druhému. Ale nenechte se mýlit, že zde najdete pouze 2 termální bazény. Jejich tu poměrně hodně, ale jsou tak trochu ukryty před zraky návštěvníků. Tudíž si můžete užít vzrušení při jejich objevování a zároveň vám poskytnout dostatek soukromí a pohodlí pro skvělý odpočinek.

Goracy Potok nejteplejší bazén

Goracy potok je ryze venkovním komplexem a mimo termální bazény zde můžete zažít dobrodružství v lanovém parku nebo ochutnat místní speciality v krčmě Beef Master.

Goracy Potok a lanové centrum

Terma Bania – ze sjezdovky rovnou do termálů

Terma Bania je 3 zónový komplex, který uspokojí jak ty nejmenší, tak také páry toužící po romantice a odpočinku. Jednotlivé zóny jsou od sebe odděleny turnikety, tudíž se klientela vzájemně neruší a každý si může plnými doušky vychutnat to, pro co zde přišel.

Terma Bania venkovní bazén

Děti jistě ocení část bohatou na tobogány, skluzavky a bazén s mořskými vlnami. Dospělí si mohou nerušeně odpočinout v zóně plné vířivek, trysek a venkovním bazénu s výhledem na Tatry nebo v saunovém světě s vlastním venkovním bazénem.

Terma Bania jízda na tobogánu

Předností celého komplexu je, že hned před branami termálních lázní najdete široké spektrum sjezdovek i s večerním provozem. Kdo by si nepřál doslova sundat lyže a skočit si vyhřát kosti do termálů?

Terma Bania výhled na sjezdovky

A co ubytování? O to tady opravdu není nouze, v okolí najdete nespočet hotelů a penzionů, které vás rádi ubytují. My si jako své útočiště vybrali penzion Podkotelnica, který doporučujeme hlavně rodinám s dětmi.

Penzion Podkotelnica

Terma Bukovina – několika patrový termální komplex

Terma Bukovina je 3 perlou, kterou jsme objevili při našem cestování jižním Polskem. I tyto termální lázně jsou poměrně velkým komplexem, kde si na své přijde opravdu každý. Jistě vás okouzlí svým originálním bazénem v podobě houslí nebo jeskyní, kterou najdete v tom nejnižším ze 4 podlaží. Jedinou nevýhodou těchto lázní je poměrně velkém množství schodů, které musíte překonat, pokud se chcete dostat z jednoho bazénu do druhého, protože každý najdete v jiném patře.

Terma Bukovina bazén ve tvaru houslí

Pro labužníky

Co nás ale velmi překvapilo, byla restaurace s bohatým výběrem a také to, že suma se neodvíjí od konkrétního jídla, ale od celkové váhy na talíři. To znamená, že si můžete dát od každého trochu a ochutnat tak několik pokrmů za cenu běžné jedné porce. Pro labužníky, jako jsme my, to je jistě skvělá zpráva a věřte, že to jídlo opravdu stojí za to.

Terma Bukovina výběr jídla

Tak co říkáte na naše 3 termální perly? Myslím si, že je čas pomalu přemýšlet nad podzimní dovolenou, tak proč si ji nenaplánovat právě zde na jihu Polska?

Mapa

Pokud tě článek zaujal, sdílej.