Zlaté kúpele Turčianské Teplice 4

Čím nás překvapily Zlaté kúpele Turčianské Teplice

Slovensko sice není naše TOP destinace, ale čas od času, když máme cestu, vyrazíme prozkoumávat i sem. A přesně tak to bylo i v případě aquaparku Zlaté kúpele Turčianské Teplice.

Protože Zlaté kúpele byly jen zastávkou na cestě, koupili jsme si vstup na 2 hodiny. Na průzkum nám to stačí a na rychlé odreagování před další cestou taky.

Pátek odpoledne a nikdo nikde

Na to, že byl pátek odpoledne, tak jsem byli překvapeni, že jsme nemuseli nikde bojovat o místo. Teda kromě vnitřní vířivky, ta byla beznadějně obsazená, ale stejně bylo hezké počasí, tak jsme rovnou zavítali do venkovního bazénu. Co nás naopak nemile překvapilo, bylo to, že z vnitřní části proplujete do venkovního plaveckého bazénu, a teprve z něj se přes souš dostanete do relaxačního bazénu s tryskami a divokou řekou. Teplota vody v plaveckém bazénu pro nás není zrovna to pravé ořechové a tak ten prvotní šok z chladnější vody, kterou jsme opravdu nečekali, nebyl zrovna pozitivním zážitkem. Ale pro příště jsme poučeni, do relaxačního bazénu budeme muset vyrazit pouze po souši.

Zlaté kúpele Turčianské Teplice 2

Zlaté kúpele a jejich termální bazény

Když vás omrzí trysky a divoká řeka, nebo když nebude pěkné počasí, nezoufejte. Můžete zavítat do Spa zóny. Ta se ovšem nachází v jiné budově a dostanete se k ní přes poměrně dlouhý spojovací koridor, tudíž doporučujeme mít s sebou župan a boty. Nebude vám tak zima a zamezíte riziku uklouznutí na mokré podlaze.

Zlaté kúpele Turčianské Teplice 3

Ve Spa zóně najdete červený kúpeľ, který má teplotu vody 38°C, ľudový kúpeľ s teplotou 35°C a vodními tryskami a vířivku s teplotou vody rovněž 35°C.

Zlaté kúpele Turčianské Teplice 1

Co říci závěrem… Zlaté kúpele jsou poměrně malým aquaparkem, ale i přes to si v nich každý najde to své. Podle našeho názoru nejsou na celý den, ale na několika hodinový relax a zábavu pro děti jsou dostačující. Jedinou nevýhodou je jejich poloha a vzdálenost od českých hranic.

Mapa

Pokud tě článek zaujal, sdílej.