Inspirace ke Dni matek: překvapte netradičním dárkem 8× jinak

Kdybyste měli spočítat, kolikrát za život vyslovíte slůvko mami a kolikrát tu pro vás máma bude, pomůže vám, pohladí nebo pochválí, nedopočítáte se. Mámy jsou prostě superhrdinky, a to bez výjimky! A proto si zaslouží mít svůj velký den a vaši pozornost. Připravte jim letos parádní překvapení, máme pro vás hned 8 tipů!

rodina_matka

Kde se vlastně vzal a kdy je ten správný den?

Den matek je mezinárodní svátek. V zemích po celém světě se slaví v různé dny. U nás připadá vždy na druhou neděli v květnu, tj. letos si zapamatujte datum 13. května. Je to den, který oslavuje jedinečnost a nepostradatelnost žen – matek ve společnosti. V Československu sahá jeho tradice do roku 1923, jeho propagátorkou byla Alice Masaryková.

I když by mělo být pravidlem, že své mámě věnujeme velkou pozornost po celý rok, právě v tento den se nabízí jedinečná příležitost, ukázat jí, jak výjimečná je. Ten pocit se dá navodit velmi snadno. Stačí vaše přítomnost a promyšlený dárek.

Dárky, které nadchnou, pomohou i popostrčí

I v tomto případě platí, že květiny potěší. Obyčejný pugét je krásný, když ale vsadíte na originalitu, bude úsměv na mámině tváři ještě širší. Originálním dárkem je třeba kytice z ovoce, krabička s květináčkem a semínky květiny, kterou si sama vypěstuje, a existují také speciální květy, které vydrží krásné třeba i celý rok.

Výjimečně se bude cítit, když si společně vyrazíte na večeři. A určitě nešetřete, vyberte luxusní podnik a společně si užijte večer třeba při degustačním menu. Rozhodně ale nevybírejte podle své chuti – máma je ta, o kterou běží. Takže když miluje čínskou, thajskou či jinou kuchyni, dopřejte jí gurmánský zážitek, i když to třeba není podle vašeho gusta. Jen si vzpomeňte, kolikrát se ona musela překonat, jeden večer to určitě zvládnete. Když máte rádi netradičnost, připravte piknik a užijte si společné chvilky v přírodě.

den matek

Skvělým zážitkem, který vás naplní společným prožitkem, je návštěva divadla nebo jiného kulturního představení. Zde opět platí pravidlo výběru podle vkusu maminky. V nejlepším případě to spojte se skvělou večeří.

Den matek je také ideální k tomu, abyste svou mámu popostrčili a ukázali jí, jak si může užívat. Jen si vzpomeňte, kolikrát jste slyšeli, že strávila mládí u plotny nebo úklidem. Takže když ji překvapíte výletem, určitě bude nadšená. Spojit to můžete třeba i s relaxem a společně vyrazit do Tropical Islands a prožít den v exotickém ráji. Zdá se vám to ještě trochu málo? Chcete opravdu top dárek? Potom volte wellness pobyty. Vaše milovaná máma dostane jedinečnou příležitost vyjet si za odpočinkem, vybírat budete ze širokého spektra v ČR, na Slovensku i v Maďarsku. A výběr stojí vskutku za to, v nabídce jsou pobyty s neomezeným wellness, masážemi, saunováním i jinými aktivitami. A co vy víte, třeba jí popostrčíte k tomu, aby se odpoutala od domácnosti a začala si konečně skutečně užívat!

Attractive young woman receiving back massage at spa center

TIP: pokud si netroufáte vybrat, můžete darovat i voucher na nákup pobytu nebo zájezdu v hodnotě 500 až 10 000 Kč.

A nezapomeňte – není důležitá hodnota dárku, ale hlavně to, že jste si vzpomněli a ukázali své mámě, jak moc je pro vás důležitá! Užijte si ten vzácný den!

Magda

Bez cestování prostě nemůže být. Miluje českou krajinu, ale nebojí se vyrazit ani na druhý konec světa. Na cestování nejvíce miluje volnost a možnost vybírat si z nekonečných cílů.
Pokud tě článek zaujal, sdílej.