želvička

Hledej želvu v Olomouci

Když mi manžel řekl, že půjdeme „hledat želvičky“, trochu jsem se zarazila a pomyslela si, co v té zoo dělají, když jim utečou i želvy? 🙂 Ale pak mi vysvětlil, že se jedná o prázdninovou soutěž „Hledej želvu, při které se na významných a zajimavých místech Olomouce hledají obrázky želviček (4. ročník). Já byla všemi deseti pro.

Přečetli jsme si 5 indicií, které nám měly napovědět, kde želvičky jsou. Protože nám toho moc neřekly, přibrali jsme na pomoc skoro vševědoucí internet a domácí příprava byla hotová.

To ale bylo „dobrodrůžo“!

Hledat želvy jsme vyrazili v neděli odpoledne za mírného deště, který pak během pátrání ustal. Náš malý Matýsek usnul v autě a tak bylo hledání jen na nás. V době navigací, GPS  a podobných věcí nebylo vůbec těžké najít vybrané památky. Začali jsme tím nejvzdálenějším cílem – polyfunkčním domem s vodojemem. Autem jsme dorazili na jedno z olomouckých sídlišť. Už  v autě jsme přemýšleli, ze které strany začneme hledat a jak dlouho nám to asi bude trvat.

hledej želvu - polyfunkční dům v Olomouci

Ale pak jsme želvičku našli za oknem suterénu přímo od zaparkovaného auta. Takže pohoda. Další želvička na nás koukala u vchodu do nového moderního centra Baluo (FTK Univerzity Palackého v Olomouci).

BALUO centrum

Hodně nás zaujala fasáda, která byla z betonu a celá poseta horolezeckými úchyty.
Třetí želvička byla chudák zabodnutá na tyči v zahrádce evangelického „Červeného“ kostela, který už svému účelu  neslouží. Je v něm sklad knihovny.

želvička u "Červeného" kostela

Vše bylo tak snadné, ale…

Další náš cíl byl u Klášterního Hradiska, kde sídlí Vojenská nemocnice Olomouc. Někde v okolí měl být odpočinkový park. Obešli jsme Hradisko z jedné i z druhé strany, ale nic. Pak jsme zkusili i okolí nedaleké řeky Moravy – marně. Znovu jsme zapojili do hry skoro vševědoucí internet a zjistili jsme, že náš hledaný park je přímo uvnitř Klášterního Hradiska. Zajásali jsme, ale ne na dlouho. Suverénně jsme vstoupili do Klášterního Hradiska. Místo parku nás obklopovalo uzavřené nádvoří. Chvíli jsme bloumali kolem, ale pak nás bezvýchodná situace donutila vrátit se zpět na vrátnici a zeptat se na cestu. Ochotná paní vrátná nám vysvětlila cestu a vše bylo vyřešeno. Našli jsme odpočinkový park. Problém!!! Nemohli jsme najít želvičku. Kroužili jsme parkem sem a tam jako komety. Jestli nás někdo z okna nemocnice pozoroval, tak si musel myslet, že jsme utekli z vedle stojící psychiatrické kliniky :-). Už jsme to skoro chtěli vzdát a vyšli jsme z parku ven. V tom se manžel otočil a začal se smát. Želvička visela na stromě přímo nad mojí hlavou.

želvička u klášterní zahrady

Spokojeně jsme se u ní vyfotili a pokračovali jsme dál.

Poslední želvička nás čekala u Šmeralovy vily na Sv. Kopečku u Olomouce.

Šmeralova vila

Ještě poslední foto a jeli jsme domů.

Fotky do soutěže už jsme poslali, tak jen čekáme jestli nám želvičky přinesou štěstí a něco vyhrajeme. 🙂

Pokud tě článek zaujal, sdílej.