pohled na město Eger

Maďarské královské město Eger prozkoumáno!

Když se řekne Maďarsko, každému se vybaví pravá maďarská klobása. A stejně tak, když se řekne Eger, každému se vybaví termální koupele a Egerský hrad, který je jednoznačnou dominantou města.

3D kino na hradě Eger

Důvodů, proč si nenechat ujít návštěvu Egerského hradu, je hned několik. Nejen, že vás překvapí svou velikostí a bohatou expozicí, ale za pěkného počasí vás doslova uchvátí svým impozantním výhledem na celé město. A co víc?! Ještě jsme se nesetkali s tím, že bychom mohli na hradě navštívit 3D kino.

Egerský hrad

Nemyslete si, nejedná se o žádné sály typu Cinestar. Jsou to pouze 2 malé místnosti v podzemí, kterým však nechybí své kouzlo. Vstupné je lidové. Za 2 filmy zaplatíte 900 Ft, což je v přepočtu na naše koruny necelých 90 Kč. A na co se můžete těšit? V jednom sále na vás čeká krátký film o historii Egerského hradu a v druhém vám pak během 20 minut odkryjí historii celého Maďarka od pradávných dob až po současnost. Oba filmy rozhodně stojí za to a doporučujeme je shlédnout ještě před samotnou prohlídkou hradu.

3D kino na Egerském hradě

Z hradu rovnou do lázní

Jednou z památek turecké okupace jsou i turecké lázně, které zde Turci postavili.

Turecké lázně v Egeru

Z tureckých lázní se přes turniket snadno dostanete do Egerských veřejných lázní, které jsou vhodné jak k letnímu koupání, tak také v zimě k dopřání si pořádného odpočinku a relaxu. Zdejší hydrogenuhličitanová voda, která je bohatá na vápník a hořčík, je vhodná pro léčbu chronického pocení, poruch pohybového ústrojí, revmatismu a pro léčbu pooperačních stavů.

Lázně Eger

Tip pro gurmány

Pokud patříte do skupiny lidí, kteří si rádi vychutnají dobré jídlo stejně jako my, tak nezoufejte. Eger vám poskytne možnost objevovat místní chutě v nespočtu malých restaurací a hospůdek. Vinaři zase mohou obdivovat několik kilometrů dlouhé vinné sklepy táhnoucí se pod městem, kde zraje proslulé egerské víno. Typickým vínem pro tuto oblast, které byste měli rozhodně ochutnat, je Egri Bikavér (býčí krev).

Vinné sklepy v Eger

Tak pokud plánujete podzimní wellness, vyzkoušejte tuto maďarskou destinaci, rozhodně nebudete litovat. Termální sezóna právě začíná!

Mapa

Pokud tě článek zaujal, sdílej.