Mosonmagyarovar město

Mosonmagyaróvár – maďarské město v rakouském stylu

Mosonmagyaróvár navštěvujeme poměrně často. Jednak je to díky jeho dostupnosti, jsou to první maďarské termály asi 40 minut za slovenskými hranicemi, a také díky tomu, že jsou téměř vždy po cestě z našeho maďarského prozkoumávání.

Mosonmagyarovar hlavní ulice

Jednodenní zájezd do termálů v městě Mosonmagyaróvár najdete u spousty cestovních kanceláří, my vám však doporučujeme se zde zdržet alespoň na 1 noc a po lázních si zajít na večerní procházku centrem malého městečka.

Je libo české pivo?

Vycházku můžete spojit s večeří nebo posezením například v irské pivnici (na rohu ulice Jókai), kde točí i česká piva a nasajete zde kouzelnou atmosféru večerního ruchu. Březen, duben, květen, září a říjen jsou nejlepší měsíce na tuto dovolenku, ale my jsme si to skvěle užili i teď v lednu.

Mosonmagyarovar večer

Lázně k relaxaci i na léčbu pohybového aparátu

Přímo v městečku se také můžete těšit na termální prameny, které mají výborné léčivé účinky. V lázeňských termálních bazénech si přijdou na své milovníci relaxace, plavci i lidé s onemocněním pohybového ústrojí. Zdejší termální voda je velmi vhodná k léčbě onemocnění kloubů a páteře a na poúrazové stavy.

Čeká na vás spousta bazénů a trysek

Mosonmagyaróvár je specifický mimoúrovňovými bazény. 2 venkovní, níže položené, najdete hned v blízkosti šaten. Teplota vody je 36° C a 38° C. Ostatní bazény najdete, když ze šaten projdete dlouhou chodbou a pak půjdete po schodech nahoru. Zde na vás čekají nejrůznější trysky, vířivky, bublinkové rošty, plavecké bazény, klidová zóna a nespočet lehátek.

Mosonmagyarovar bazény

Hlady rozhodně neumřete

Až vás přepadne hlad, navštivte místní restauraci, kterou najdete v nové části. Menu si tu poskládáte podle své chuti, stačí si jen vybrat. A POZOR!!! Polévky jsou POCTIVÉ a porce opravdu velké.

Mosonmagyarovar restaurace

Z jednoho jídla jsme se najedli oba dva 🙂

Mapa

Pokud tě článek zaujal, sdílej.