Navštívila jsem Slezsko a bylo to parádní. Co všechno jsem zažila?

Mám mezi kamarády dost bláznů (v tom dobrém smyslu slova), kteří mě často a rádi přemlouvají k nejrůznějším, z mého pohledu šíleným, aktivitám. A když je to se špetkou adrenalinu, jejich nadšení mě do toho uvrtat je o to větší. Teď naposled to byl wakeboarding aneb jízda na speciálním prkně po vodní hladině aneb kombinace vodního lyžování a surfingu. Zní to děsivě, že? No, už teď můžu prozradit, že jsem to zvládla bez jediné újmy na zdraví. 🙂

Za zážitkem jsme se vydali do Hlučína v Moravskoslezském kraji k místnímu jezeru, kde se nachází vodní lyžařský vlek. A jelikož jsme zrovna s přítelem plánovali nějaký kratší víkendový pobyt, rovnou jsme to s tím spojili. Švagrová nám jako dobré ubytování v oblasti doporučila Hotel Belaria, kde byla na dovolené. Trošku jsem protestovala, protože to bylo nějakých 30 km, ale nakonec jsem svolila, protože tam mají relax centrum. A jako čerstvý wellness požitkář jsem vůbec nepohrdla představou, že si zas budu moci užít nějakého toho wellness oddychu…

Ubytování v zámeckém parku? To si nechám líbit

Cesta z Brna nám trvala skoro 3 hodiny. A to je to do Hradce nad Moravicí, kde hotel stojí, nějakých 160 km. Kombinace pátečního odpoledního provozu a oprav silnic je prostě pekelná! Ale co, na místo jsme dorazili v pořádku, a to je hlavní. Musím se přiznat, že jsem byla jak u vytržení. Hotel Belaria má totiž úžasnou polohu – ukrývá se v rozlehlém zámeckém parku, kde jsem si připadala jako v pohádce. A ještě jsme dostali pokoj, ze kterého jsme koukali na zámek. Prostě idylka. A tak to mám ráda.

Mělo to jen jednu vadu na kráse. Wellness centrum, na které jsem se docela dost těšila, je až do 30. září zavřené, protože ho modernizují. Naštěstí byl k dispozici alespoň venkovní bazén. A ten je fakt super – vyhřívaný, má slanou vodu a je pěkně velký.

Říkejte mi wakeboardová královna

Ale zpět k tomu hlavnímu, mé wakeboardingové premiéře. Díky kamarádovi dopadla dobře. Je nesmírně těžké najít ten grif a tu rovnováhu, ale zvládla jsem to. Předcházelo tomu asi jen 100 krkolomných pádů :-D, ale nakonec jsem fakt jela po vodě. Jestliže jsem vás na to nalákala, počítejte s tím, že to je makačka, po které objevíte svalstvo na rukách a nohách, o němž jste dosud neměli ani tušení. 😀

Troška výletování na závěr

Na další den jsme měli v plánu pěší výlet. Snažila jsem se prosadit trasu z našeho pokoje k venkovnímu bazénu s tím, že to je to, co moje tělo ocení, ale neprošlo mi to. Jako kompromis jsme zvolili rozhlednu Šance ve zhruba 6 km vzdálených Jakubčovicích. Cesta vede přírodou, všude byl klid, zkrátka krása střídala nádheru. Z rozhledny jsem se nemohla vynadívat. Pohled na úchvatnou českou krajinu mi vždycky bere dech. Poté, co jsem dostatečně nakrmila paměťovou kartu ve foťáku, jsme vyrazili zpět. Chtěla jsem ale změnu, takže jsem navrhla, že to vezmeme jinudy, kolem kamenolomu v Bohučovicích. Nakonec mě ještě přítel přemluvil, ať se rovnou zastavíme i u místního zámku v Hradci nad Moravicí. Na prohlídku jsme ale nešli. Snad někdy příště, protože zvenku vypadá opravdu skvostně.

Venkovní bazén Belária

Po návratu na hotel Belaria jsem byla schopná provozovat pouze gaučing, ačkoliv se mě má drahá polovička snažila vyhecovat k tenisu. Můj veškerý výkon ale v ten den spočíval pouze ve spořádání večeře, která je podávána formou rautu. Mňam, místní kuchař je fakt mistr svého řemesla.

Následující ráno nás čekalo nemilé překvapení. Pršelo. V hotelu Belaria nám ale poradili fajn náhradu za venkovní aktivity – Aquapark v Kravařích s více jak 60 metrů dlouhým tobogánem. Ukázalo se to být jako perfektní volba. Díky prázdninám tam bylo minimum lidí, takže absolutní pohoda. A pak už nás čekala cesta zpět do Brna. Doma jsem si říkala, že je škoda, jak rychle to uteklo. A už jsem začala koumat nad tím, kdy do Belarie pojedeme znovu. Vždyť přece musím otestovat to wellnessko! 🙂 A hlavně, v celé oblasti je hodně zajímavých výletních cílů, je škoda, že jsme stihli jen zlomek.

Pokud hledáte ideální slevový pobyt, potom můžu doporučit nákup přes slevový portál Slevoteka.cz, se kterým mám jen ty nejlepší zkušenosti.

 

 

Jana

Jana je cestovatelka každým coulem. Kdyby mohla, objevuje tuzemské i zahraniční krásy dennodenně. Miluje především hory a moře, nepohrdne ale ani výletem za zajímavými kulturními památkami.
Pokud tě článek zaujal, sdílej.