papoušek

Papouščí zoo v Bošovicích a pár dál dalších tipů na výlet

Na papoušky do Bošovic jsme se těšili celou zimu. Pak se konečně začaly dny prodlužovat a byl tu březen. Měsíc, ve kterém končí papouškům zimní dovolená a začíná  předváděcí sezóna. A tak jsme konečně za nimi vyrazili. Byl to jen krátký odpolední výlet, ale nakonec jsme toho stihli víc, než jsme čekali.

Mohyla míru

Při plánování trasy jsme zjistili, že Bošovice leží jen kousek od Slavkova u Brna. Vždy, když jedeme kolem Slavkova po dálnici, plánujeme, že se tam musíme podívat. Teď jsme konečně měli příležitost. Začali jsme návštěvou Mohyly míru.

Mohyla míruJelikož moje znalosti o Bitvě tří císařů jsou jen minimální, velmi mě překvapilo, že Mohyla míru není přímo ve Slavkově, ale až několik kilometrů za ním u obce Prace. Zvláštní, že ještě nikdo nepoupravil dopravní tabuli s názvem vesnice. Já bych tam tu čárku připsala. Abych si mohla říkat jedu z práce do Práce. 🙂 Autem jsme se dostali až téměř k samotné mohyle. Děti v autě tvrdě spaly a tak jsme na prohlídku šli sami.

Mohyla míruTrochu nás mrzelo, že vstup do mohyly je jen při prohlídce s průvodcem. A tak jsme si ji alespoň obešli a prohlédli ze všech stran. Přečetli jsme si informační tabuli, proč a jak mohyla vznikla. Na okraji vrcholu kopce jsme nalezli starý dalekohled, který fungoval už i bez vhození mince a tak jsme si přiblížili okolní vesnice a kopce na dosah ruky.

výhled do okolí

Na rozloučenou se ještě Kája vyfotil s dělem a pak už jsme se opět vrátili do auta k našim spícím dětem.

Kája a dělo

Konečně v papouščí zoo!

Papouščí zoo v Bošovicích je podobně nenápadné jako obří akvárium v Hradci Králové, skryté mezi paneláky. Tady se zoo ukrývá v zahradě jednoho řadového domku v Bošovicích. Upozorňuje na něj jen několik reklamních cedulí, vstupní brána a křik papoušků.

papoušek Ara v papouščí zoo

Matýsek se toho křiku trochu bál a tak chvíli vydržel u tatínka v náručí, ale jen do chvíle než se trochu rozkoukal. I nám chvíli trvalo, než jsme si na křik papoušků zvykli. V jednu chvíli se tak rozštěbetali, že jsem si připadala jako na rockovém koncertě. Nebylo slyšet vlastního slova. Chudáci sousedi! Jediný, komu to bylo úplně jedno, byla Terinka. Ta v kočárku spala jako špalek. Obcházeli jsme klece a obdivovali překrásné papoušky. Nejvíce se nám líbili velcí a barevní papoušci Ara.

Ara papoušek

Ovšem největší atrakcí pro mě byl papoušek Žako. Snažil se opakovat slova a dokonce i mňoukal jako kočka. Tak  toho bych chtěla mít doma .:-) Na konec jsme se ještě pozdravili s kozlíky Čertíkem a Bertíkem u dětského koutku.

Bošovická tvrz

Z parkoviště u zoo jsme na kopci zahlédli tvrz a tak jsme se rozhodli k ní vydat. Trochu jsme se popovezli autem a pak už jen vyšlápli kousek do kopce. Tvrz je bohužel velmi zdevastovaná a jediné co je na ní hezké, je nová střecha.

tvrz v BošovicíchSnad se v budoucnu podaří dokončit její opravu, aby se stala opravdu důstojnou dominantou Bošovic.

Slavkov u Brna a jeho zámek

Při zpáteční cestě jsme se konečně zastavili ve Slavkově. Naše kroky vedly přes náměstí rovnou k zámku. Jeho rozsáhlé nádvoří uchvátilo především Matýska, který neustále běhal sem a tam.

zámek ve Slavkově Nakonec se uvelebil u děla.

Matýsek u děla

Bylo už pozdě odpoledne a tak jsme na nádvoří byli úplně sami. Zámek je rozsáhlý, krásně opravený a je z něj cítit zvláštní atmosféra. Prošli jsme se i zámeckou zahradou s několika jezírky. V tom horním se krásně zrcadlil obraz zámku.

zámek v jezírku A v tom spodním, vypuštěném se proháněli děti. Kája mě upozornil na okolo vybudované golfové hřiště. Dokonce jsem i zahlédla jamku s praporkem.

Tento výlet byl opravdu super. Viděli jsme několik krásných míst, popovídali si s papoušky a domů si dovezli jako bonus hned dvě magneťapky.

Mapa

Pokud tě článek zaujal, sdílej.