Medvědí soutěska, pohled na řeku Mixnitz

Po žebřících až do oblak – výlet na Medvědí soutěsku

Nikdy před tím jsme tam nebyli a tak jsme řešili otázky typu: jak moc je to fyzicky náročné? Zvládnou to i děti? Kolik času zabere samotný výšlap?  Jak tam pojedeme? V kolik musíme vyrazit? Atd. Dopravu na Medvědí soutěsku jsme nakonec zvolili autobusem, což v kombinaci se vzdáleností z ČR a poměrně náročným výšlapem byla asi ta nejlepší volba.

Medvědí soutěska, cesta autobusem

Nečekané překvapení hned na začátku cesty na Medvědí soutěsku

Vyráželi jsme 5 ráno a cca v 10 hodin jsme se vylodili v malé vesničce Mixnitz, startovním místě na Medvědí soutěsku. Velkým překvapením byla poměrně dlouhá a strmá cesta k samotné pokladně. Naštěstí nebylo moc horko, a tak asi po hodině pohodlné chůze jsme byli na místě.

Medvědí soutěska, vstup

164 žebříků k vrcholu

Za branami pokladny na nás čekal úžasný pohled na skalnatou rokli protkanou dřevěnými žebříky, pod kterým se vine a padá řeka Mixnitz. Vstoupili jsme na první lávku a nechali se vést důmyslným komplexem cest, ze kterých není úniku. Po dvou hodinách obdivování a kochání se přírodou jsme se blížili k vrcholu a zasloužené odměně v podobě stylové rakouské hospůdky. Byl čas oběda a tak studené pivo a hovězí guláš přišel vhod.

Medvědí soutěska, vodopád řeky Mixnitz

Přes Medvědí soutěsku k jezeru Talchelm, Hochlantsch necháme na příště

Výlet jsme zakončili u jezera Talchelm, kde na nás čekal autobus. Blížila se 16. hodina a byl nejvyšší čas se nalodit a vyrazit zpět do ČR. Byl to opravdu nezapomenutelný, ač trošku fyzicky náročný výlet, ale zvládli ho všichni, děti i dospělí. Jediné, co jsme nestihli, byl výšlap na vápencovou horu Hochlantsch. Byla by to další hodina cesty vzhůru a na to už nebyl časový prostor. Nám to ale nevadí, alespoň máme důvod se přijet znovu. Tak někdy příště Medvědí soutěsko!

Medvědí soutěska, jezero Talchelm

Jednodenní výlety na Medvědí soutěsku dnes dělá spousta dopravců a někdy ho lze najít i na Slevotéce.

Mapa

Pokud tě článek zaujal, sdílej.