kolotoč se zvířátky

Pradědova galerie – desetimetrová socha, Betlém a tříhlavý drak

Pradědova galerie. Tak k tomuto výletu mě přemluvila manželka. Jel jsem a návštěvu Pradědovy galerie v Jiříkově v Jeseníkách si dokonale užil, možná víc než ti nejmenší návštěvníci. No řekněte, stát pod více než deset metrů vysokou sochou, to s člověkem musí něco udělat.

10m socha Praděda

Nejkrásnější betlém, který jsem kdy viděl

Pradědova galerie ale není jen o této soše, byť váží 15 tun. Dalším skvostem je velký betlém, který kromě Marie, Josefa, Ježíška, pastýřů a tří králů překvapí i desítkami velbloudů, koní, ovcí, slonů. A i ten osel a vůl by se našel.

dřevěný betlém

Ne ve všech galeriích si mohu vystavené věci ošahat, zde jsem si na vystaveného velblouda dokonce sednul. A pokud jsem si to jen myslel, tak fotka je fotomontáž a na velbloudu jsem opravdu neseděl, jedná se o omyl a nemám s tím nic společného!

Kája na velbloudovi

Nevím, jestli betlém pokračuje i do venkovního prostoru, ale přímo u vchodu stál tříhlavý drak.

Po tříhlavém drakovi stádo daňků

Cestou od tříhlavého draka nám přes cestu přeběhlo stádo daňků (snad někdo zapomněl zavřít ohradu). Trošku jsme se zarazili a zpozorněli. Ale kdy uvidíte stádo daňků tak zblízka? Kdyby se vám to zrovna nepoštěstilo, tak se na nás odkažte, ať daňky vypustí.

daňci

Fotka s vodníkem a jede se domů

Nakonec jsme se vyfotili s místním vodníkem. Máme tuto fotku moc rádi, manželka vždycky hledá pět rozdílů a nějak je nemůže najít. Já bych jeden našel. Vodník nenosí brýle!

Kája a vodník

Skoro na každém kroku je dřevěný kolotoč s různými figurami od medvědů přes oslíky až po prasátka. Nám se na nich jezdilo moc dobře. Před galerií je parkoviště a je zde i restaurace a spousta dalších věcí k vidění. Jednou se sem určitě vrátíme.

Mapa

Pokud tě článek zaujal, sdílej.