zámek Raduň s odrazem v rybníku

Zámek Raduň – jako z obrázku

Popravdě řečeno jsme si zámek Raduň podle obrázku skutečně vybrali. A když jsme z parkoviště vyšli směrem k zámku, náš obrázek ožil. Opravdu po pár metrech zahlédnete překrásný zámek Raduň a pod ním rybník ve kterém se zrcadlí jeho obraz.

zámek Raduň s odrazem v rybníku

Hned jsme si udělali několik foteček na tzv. fotomístečku. Jak se takové místo pozná? No přece podle vyšlapané trávy a řady lidí s foťákem:-).

zámek Raduň z fotomístečka

 Raduň – zámek, park, rybníky – co chtít víc

Nejprve jsme se rozhodli projít zámeckým parkem. Příjemná parková cestička nás pomalu vedla k rybníku Kameňák.  A když píšu pomalu, tak myslím opravdu pomalu. Náš Matýsek šel totiž po svých a nezapomněl cestou potěžkat každý kamínek ( a že jich tam bylo), sfouknout každou pampelišku u cesty, prozkoumat každou spadlou větvičku nebo prostě utíkal úplně jiným směrem než jsme potřebovali. Rybník na nás naštěstí počkal. 🙂 a tak jsme mohli zahlédnou hladinu  plnou odrazů pomalu začínajícího podzimu.

rybník Kameňák

Cesta k zámku už byla rychlejší, protože jsme Matýska usadili do kočárku.

U pokladny v nově zrekonstruované sýpce jsme si dali extra kakao na zahřátí a šli si prohlédnout Oranžerii.

Oranžérie a její úskalí

Hned u vstupní branky nás zarazilo spoustu zákazových cedulek. Nejvíce asi zákaz vstupu na kolečkových bruslích. Jelikož sama bruslím, smála jsem se představě, že se sem někdo štrachá po hliněné cestě na bruslích. Ovšem smích nás oba přešel hned po vstupu do Oranžérie. Dostali jsme pěkně vynadáno. Tak nás zaujala cedulka bruslí, že jsme si nevšimli, že sem nesmí ani kočárky. Nevím jaký to má důvod, ale v tom případě neměli doprostřed zahrady dávat fontánku s vodou. Dítě, které není v kočárku nezajímají plody citronů, mandarinek, fíků … a dalších cizokrajných rostlin, ale jen ta fontána. A tak jsme se museli střídat. Jeden si prohlížel citrusy a druhý hlídal Matýska, aby se nenamočil. A taky se tu nesmí fotit, což nás také velmi zklamali. Takže jen jedna tajná fotečka.

Oranžérie

Zámek

Na závěr jsme si ještě pořádně prohlédli zámek ze všech stran a chvíli poseděli na vyhlídce nad Zámeckým rybníkem.

pohled na Zámecký rybník

A protože Raduň je plná rybníků vydali jsme se je najít. Při procházce kolem nich slunce pomalu klesalo k západu a tak romantiku procházky ještě umocnilo.

západ slunce u rybníku

Při zpáteční cestě nás doprovázel zvláštní západ slunce, ale domů už jsme dorazili skoro za tmy.  Ach ten podzim.

 Mapa

Pokud tě článek zaujal, sdílej.