hotel_amantis_jaro

Zaručený tip na rodinný pobyt v Jizerských horách

Rodinný pobyt v Jizerských horách? Tady jeden, který mohu doporučit. Po nějakém čase vždy nastane chvíle, kdy mi Terezka začne připomínat, že je čas někam vyrazit a že by bylo dobré vzít s sebou i děti. Práce máme za poslední měsíce nad hlavu, řešíme bydlení a je fakt, že změnu prostředí jsem uvítal. Už jsem si zvykl na to, že po každé této dovolené musí jít auto komplet na čištění potahů a že cesta, která trvá třeba 3–4 hodiny, je pro řidiče a otce v jedné osobě vždy test nervů.

Hotel Amantis

Zapátralo se na Slevotéce a doslova za pár korun se vyrazilo na pobyt do Jizerských hor. Cílová stanice Amantis Vital Sport Hotel v okrese Jablonec nad Nisou.

Rodinný pobyt v Jizerských horách v hotelu Amantis Vital Sport

Musím říct, že celý pobyt i s cestou z Brna jsem si užil. Navigace neměla s adresou žádný problém, jen malá rada řidičům. Cesta v zimním období je v Desné protahována rolbou a je dost úzká (jen pro jedno vozidlo). I nám se stalo, že jsme museli pár desítek metrů couvat, abychom uvolnili cestu protijedoucímu vozidlu, takže s tím počítejte. Jinak byla cesta bez komplikací. Velké a udržované parkoviště pro naše auto.

Na hotelu už paráda

Je to jedno z těch kouzelných míst, kde myslí na rodiny s dětmi. Ubytují vás v apartmánech o dvou ložnicích s TV, takže dospělí a děti zvlášť. To rodiče ocení. Koupelna je vyšší standard se sprchovým koutem. WC je odděleno. Předsíň slouží i jako takový menší obývák se sedačkou, křeslem a konferenčním stolkem. Pokud jede více rodin, tak je to ideální místo pro večerní posezení u dobré láhve.

Hotel má dobře vybavenou dětskou hernu. Hračky pro malé i větší děti, míče, stavebnice. Pro moje děti ráj. Na dospělé myslí tato místnost v podobě stolního tenisu a dataprojektoru s velkým plátnem. To ocení milovníci filmů a fotek.

hotel amantis

Hotelová restaurace je vybavena nad moje očekávání. Hlavně příjemným personálem. Na nepříjemné číšníky jsem hodně citlivý a jsem jeden z těch platících zákazníků, který příjemné chování a znalost nabízených jídel zhodnotí na spropitném, za mě spokojenost. Ocenil jsem dobré jídlo a k restauraci připojený kulečníkový stůl.

hotel amantis restaurace

Hotelové wellness bylo jedna báseň. Vířivky, parní sauna, biosauna a odpočinková zóna – co víc chtít. Děti tam mohou také.

wellnes zóna

V okolí hotelu je pár kopečků, kde se děti mohou „vyblbnout“ na bobech, nebo stačí cca 2 km na menší sjezdovku. U nás vyhrály boby a pak jsem vzal rodinu na výlet na nedaleký Ještěd.

Ještěd je od hotelu asi 45 km a autem tam jste za slabou hodinku. Parkoviště je prostorné a hlavně zdarma.

Zvolili jsme cestu nejmenšího zla a nahoru nás dopravila lanovka, za kterou jsme 2 dospělí a 2 děti do 6 let zaplatili asi 300 Kč, jízdenka byla i na cestu zpět. Nahoře je hotel s restaurací a bistrem, kde se dá dobře najíst. Cenově tam platí „vysokohorská“ přirážka.

Ještěd panorama

Celkově se nám tu líbilo a Vital Sport Hotel Amantis mohu jedině doporučit jak pro dovolenou s dětmi, tak i bez nich. Musím říct, že se sem budu chtít vrátit i v létě. Barman mi dal info, že v letní sezóně je tam příjemný chládek vůči okolním vedrům.

Mapa

Česťa

Už jako malého ho bavilo cestování a rád během svého života díky sportu navštívil krásná místa jak u nás, tak ve světě. Pracuje v marketingu a kreativě, proto někdy potřebuje změnit prostředí. Čistá hlava, odpočinek a inspirace je prostě potřeba.
Pokud tě článek zaujal, sdílej.