Child sitting on inflatable ring in swimming pool.

TOP 5 českých aquaparků, které musíte vyzkoušet!

Aquapark – to je zábava pro celou rodinu. Zatímco tatínek uvítá bazén, maminka se uvolní ve spa a děti obsadí atrakce. A protože konkurence je veliká a nějaký aquapark dnes najdete i v ledajakém menším městě, podívali jsme se pěkně na dno. Tak který vodní svět podle nás patří mezi top 5 aquaparků v ČR?

Aquapark Babylon v Liberci aneb Dobrodružství v říši Julesa Verna

Vskutku originální nápady měli při nedávné rekonstrukci aquaparku v centru Babylon. Při vstupu na bazén máte totiž pocit, že jste usnuli při četbě 20 000 mil pod mořem. Kromě klasických vodních gejzírů a skluzavek doporučujeme zdolat divokou řeku a pak odpočívat uprostřed romantických jeskyní ve vířivce. V létě si nenechte ujít  relaxační zahradu a terasu s výhledem na Ještěd. A tím nekončíme – zlatým hřebem je totiž laser show doplněná dýmovými efekty a hudbou. Tu si můžete přímo u bazénů vychutnat 3x denně. Drobnou, ale velmi užitečnou vychytávkou, která pozitivní dojem z aquaparku ještě umocní, je i sušič plavek. To jsem ocenila hlavně já, protože jestli něco nesnáším, tak mokré plavky v igelitce.

Centrum Babylon Liberec. Zdroj: web aquaparku.
Zdroj: centrumbabylon.cz

Za celodenní vstupné ve všední den kromě pátku zaplatíte 350 Kč, v pátek, o víkendu a státních svátcích 390 Kč. Nicméně za skvělou atmosféru bychom dali s klidem i více.

Aquapark po moravsku v Aqualandu Moravia

Tak tady investoři skutečně zaplácli díru na trhu a pokud jste z Moravy, nevěřím, že jste tam ještě nebyli. Největší aquapark na Moravě totiž táhne návštěvníky z celé republiky. Není divu – 14 bazénů, z nichž více jak 10 slibuje celoroční provoz, 20 atrakcí, luxusní wellness centrum, masáže a další – prostě kompletní servis pro rodiny s dětmi i nevybouřenou mládež. Ano, je to na bazén více než intenzivní zážitek. Otázkou ale je, zda pozitivní či negativní. Chcete-li si totiž vyzkoušet tolik promované atrakce, připravte si hodně velkou dálku trpělivosti. Většinu času strávíte v nekonečných frontách – na tobogán, na podložku, na nafukovací člun – tlačenka jedna radost. Za dvě hodiny, které jsme v hale plné atrakcí strávili, jsme se svezli dvakrát. Suma sumárum, z celé návštěvy si pamatujeme U rampu, na které vám žaludek zůstane viset nahoře, zatím vy už jste s člunem dávno dole, a pak už jen neskutečné množství lidí.

Aqualand Moravia, Zdroj: web aquaparku.
Zdroj: aqualand-moravia.cz

Taková celodenní mačkanice vás o víkendu vyjde na 699 Kč za dospělého a neuvěřitelných 1500 Kč za rodinu. Připočteme-li k tomu nezbytné náklady na občerstvení, je to pro průměrnou českou čtyřčlennou rodinu skutečně finanční zabiják. Pokud si vezmete volno a pojedete ve všední den s tím, že vstupenky nakoupíte v pohodlí domova v e-shopu, tak něco ušetříte (kromě peněz také své nervy a čas). Potom se můžete dostat na příjemných 499 Kč na hlavu.

Pestrý svět služeb v Aquapalace Praha

Podobný nájezd na vaše smysly a také peněženku zažijete i v palácovém vodním království v pražských Čestlicích. Za obrovské plus považujeme, že na to, že se jedná o největší aquapark ve střední Evropě, stále se tu cítí dobře jak mezinárodní turista, tak pravidelný zdejší návštěvník. Na ty totiž v Aquapalace taky myslí, a to nejen s obligátní nabídkou animačních programů pro děti, ale také s rozsahem služeb pro dospělé. Líbil se nám také koncept celého parku, který je rozdělen tematicky do tří “paláců”. Vyblbnout se můžete na tobogánech a atrakcích v Paláci dobrodružství, Palác pokladů láká rodiny s dětmi do světa pirátů a za romantikou a odpočinkem se vyplatí zamířit do Paláce relaxu. Takže palec nahoru, tady prostě mysleli na všechno. Třešničkou na dortu je Korálový dům, podmořské akvárium s pestrým rybím obyvatelstvem, a bazén, který tuto krásu lemuje. Zatímco se budete kochat, můžete si užívat i vodní lázeň.

Aquapalace Čestlice. Zdroj: web aquaparku.
Zdroj: aquapalace.cz

Samozřejmě je nutné počítat s tím, že čím více lákadel, tím více návštěvníků. Na rozdíl od Pasohlávek se proud návštěvníků vzhledem k poloze a výborné dostupnosti sám reguluje – tady se totiž více vyplatí jít se “smočit” třeba na dvě hodinky místo celého dne. Tím se dostáváme k cenám. Za celý den pro dospělého zaplatíte baťovských 719 Kč, za dítě 469 Kč. Rodinná vstupenka vyjde na 1600 Kč. Využít však můžete i tříhodinové nebo tzv. odpolední vstupy po 16 hodině. Ty vás sice vyjdou o něco levněji, nicméně ani tak není cena lidová.

Více než stylový aquapark ve Františkových Lázních

Velmi vkusné osvěžení nabízí lázeňské Aquaforum v západních Čechách. Areál, který úmyslně působí historizujícím dojmem, skrývá 7 bazénů, z toho tři venkovní a čtyři vnitřní. Nechybí bazén pro kondiční plavce, zatímco užívat si vody jako takové budete v pohodlném relaxačním bazénu s hned několika atrakcemi. Samozřejmostí je dětský bazén a na závěr klidná vodní jeskyně, kam se můžete uchýlit, až už všeho budete mít takříkajíc moc. Pak už stačí jen romantická procházka městem a skvěle strávený den je za vámi. 

Aquaforum Františkovy Lázně. Zdroj: web aquaparku.
Zdroj: aquaforum-frantiskovylazne.cz

To je podle mého gusta – lidí tak akorát, služby na vysoké úrovni, vše krásně zabaleno v dokonalé architektuře a cena více než příjemná. Ačkoliv Aquaforum ničím nepřekvapí, protože vybavení je velmi podobné jako v jiných aquaparcích, krásné je provedení, které bezvýhradně respektuje původní architektonický ráz oblíbených českých lázní. Velmi lákavé jsou i ceny, které se zastavily na částce 200 Kč za čtyři hodiny na osobu. Přidáte-li si k tomu vstup do sauny, počítejte s 320 Kč.

Termální bazén ve Velkých Losinách

Na závěr vřele doporučujeme termální aquapark ve Velkých Losinách na Šumpersku. Ten vyrostl na místě původního termálního bazénu a jedná se o jeden z mála vodních světů, který zcela bezezbytku napouští bazény přírodní léčivou sirnou vodou. Ta je základem i zdejších lázeňských kůr. Celý areál se zaměřuje na harmonii těla a duše, na regeneraci a relaxaci. K dispozici je devatero bazénů s léčivou vodou, patero saun, včetně ledové komory, a samozřejmě spousta atrakcí. Svůj díl na tom určitě má i poloha v blízkosti Jeseníků. Není totiž nic lepšího než si unavené údy z vysokohorské túry zahřát v termálních vodě, což jsem si vyzkoušela na vlastní kůži. Rodinné delegace mohou návštěvu spojit s prohlídkou místních papíren, které jsou nejdéle nepřetržitě fungujícími papírnami ve střední Evropě.

Termální park Velké Losiny. Zdroj: web aquaparku.
Zdroj: termaly-losiny.cz

V hlavní sezóně, která zahrnuje letní prázdniny, některé státní svátky či termíny jarních prázdnin, si připravte 550 Kč na osobu a den, ve vedlejší sezóně stokorunu ušetříte.

A proč si vybrat aquapark z našich top 5?

Protože velkou doménou vodních světů je jejich všestrannost. Ne vždy ji tu ale najdete – někde páni architekti zapomněli na plavecký bazén, jinde na relax. Ať už si tedy vyberete jakýkoliv aquapark z výše zmíněných, vždy tu najdete pestré možnosti aktivit od prostého kondičního plavání, přes zabavení vašich potomků až po rozsáhlou nabídku spa aktivit. Prostě takový přesně vyvážený kompaktní balíček nejen pro vás, ale pro celou vaši rodinu. A o to přece jde, nebo ne? A máte-li tyto skvosty z domu trošku dále, máte další důvod pro skvělý víkendový pobyt. Ten pravý si vyberte třeba zde.

Bazén
Zdroj: pixabay.com

Lucka

K cestování a jeho kouzlu přičichla až poměrně pozdě (v 17 letech), o to víc si to ale vynahrazuje v současnosti. Ráda si zjišťuje legendy a pověry spjaté s místem a více než otrocké pobíhání po pamětihodnostech jí naplňuje posezení dále od turistické vřavy, kde může nerušeně nasávat místní genius loci. Na každém výletě musí ochutnat zdejší specialitu a ideálně si něco z toho odvézt domů (naštěstí to ještě nebyly zažívací potíže).
Pokud tě článek zaujal, sdílej.