Výlet na Medvědí soutěsku do Rakouska

Výlet na Medvědí soutěsku do Rakouska

Květnové nedělní ráno jsme se probouzeli opravdu brzo. Čekal nás totiž výlet Medvědí soutěska, která se nachází v rakouském Štýrsku. V pět hodin ráno jsme měli sraz u Janáčkova divadla v Brně vybaveni turistickou obuví, pláštěnkou a fotoaparátem. Doporučuji vše sbalit do batůžku na záda, ať máte volné ruce. Během jízdy autobusem nám naše průvodkyně barvitě vyprávěla o výskytu medvědů, místním červeném vápenci, Štýrsku a samotné Medvědí soutěsce. Cesta autobusem nám zabrala něco přes čtyři hodiny.

Výlet na Medvědí soutěsku do Rakouska

Dřevěné můstky v Medvědí soutěsce

Typická rakouská vesnička

Autobus zastavil ve vesnici Mixnitz, která je výchozím bodem pro výstup na Medvědí soutěsku. Ve vesnici bylo mnoho domečků ozdobených květináči s muškáty a řezbářskými sochami. Na konci vesnice jsme se dostali do lesů a pěšinou započalo nenápadné stoupání, které přešlo v obrovský kopec. Ale opravdu hodně prudký! Naštěstí bylo po cestě několik zastávek, které stály za fotografování, takže se člověk vydýchal. Celou cestou nás míjela říčka Mixnitz, která vytváří nádherné kaskády, k nimž vedou cestičky tak, abyste si pořídili krásné fotky.

Medvědí soutěska

Impozantní skalnatá rokle protkaná dřevěnými můstky

Mědvědí soutěska – Impozantní skalnatá rokle protkaná dřevěnými můstky

Cesta k pokladně nám trvala asi půl hodinky. Vstup na Medvědí soutěsku je zpoplatněn, takže z peněženky musíte vytáhnout cca 4 EUR, ale rozhodně to stojí za to. Čekalo na nás 164 dřevěných můstků, lávek a žebříků, nespočet tůní a vodopádů. Dřevěné můstky mají vysoké zábradlí a jsou tedy bezpečné. Jsou úzké a jednosměrné, takže musíme pouze vzhůru :). Spolu s námi navštívilo soutěsku spousta turistů, ale není to na škodu, protože jste rádi, že se občas průvod zastaví a můžete si odpočinout. Po cestě je také několik odpočívadel, kde jsme se fotili u vodopádů. Výlet je vhodný také pro děti, sama jsem Medvědí soutěsku absolvovala ve svých deseti letech s dědečkem a nyní jsem se tam ráda vrátila s přáteli.

Vodopády říčky Mixnitz

Lávky přes řeku Mixnitz v Medvědí soutěsce

Po náročné cestě zasloužená odměna

Samotná Medvědí soutěska má délku 1 300 metrů a překonali jsme převýšení 700 m. Po tříhodinovém výšlapu jsme se objevili na pastvině, na které se nachází hospůdka Zum Guten Hirten (U Dobrého pastýře). Zde jsme si dali „ eine Suppe mit Knödel“ a „Orangesaft“. Donesli nám polévku s jedním obrovským knedlíkem, ale byla výborná. I džus byl dobrý, ale s vysokohorskou přirážkou :/

Vrchol hory Hochlantsch

Výhledy z hory Hochlantsch

Po posilnění jsme se mohli rozhodnout, jak se dostat zpět k autobusu. Protože nám začalo mírně pršet a mezi přáteli jsme měli méně zdatné turisty, zvolili jsme jednodušší variantu sestupem do údolí k jezeru Teichalmsee. Další možností je vystoupat na horu Hochlantsch s převýšením 500 m. Tato cesta je náročnější, ale odměnou vám bude návštěva kostelíka pod skálou a na vrcholu nádherné výhledy z výšky 1 720 m n. m. Další víkend čekala Medvědí soutěska na moji sestru s mamkou a na horu si opravdu vyšláply. Popravdě mě po zhlédnutí jejich fotek velmi mrzelo, že jsme cestu přes vrchol vzdali. Takže, pokud vám bude přát počasí, určitě do toho běžte!

Hospůdka u jezera Teichalmsee

Trojská kráva u jezera Teichalmsee

V hospůdce u Teichalmsee jsme se posilnili pivem, obešli jezero a v autobuse jsme se převlékli do čistého a pohodlného oblečení na cestu zpět. Do Brna jsme se vrátili až k desáté hodině večerní, unavení, ale spokojení.

Jezero Teichalmsee

Tak kam vyrazíme příště?

Mapa

Monika

Monika pracuje ve firmě slevoteka.cz, v jejíž nabídce pobytů a zájezdů si vždy něco pěkného vybere a pak o tom napíše na můj blog.
Pokud tě článek zaujal, sdílej.